Rana

Powieść kryminalna “Rana” to zaskakująca i niebanalna pozycja warta przeczytania

Szukając wstrząsającej powieści kryminalnej wzbudzającej wiele emocji, warto sięgnąć po tę powieść. Podczas czytania nie można się od niej też oderwać i pochłania ona całkowicie. Praktycznie od pierwszej strony “Rana” przyciąga uwagę i wielokrotnie zaskakuje.

Porywa i na długo pozostaje w pamięci

Właśnie tak można opisać tę powieść. Przynajmniej takie jest moje zdanie. Miałem okazję czytać inne książki autora i bardzo je sobie cenię. Kiedy w moje ręce wpadła ta pozycja, nie zwlekałem i od razu postanowiłem się z nią zapoznać. Wszystko od początku do końca zostało dobrze przemyślane i cała historia jest spójna. Zasługuje to na uwagę z tego względu, że sporo jest wątków, które mogą wydawać się oczywiste, a później okazuje się, że to tylko mylące pozory. Wpływa to na lepszy odbiór powieści i czyni ją bardziej interesującą. Całość na tym zyskuje i te zwroty są mocnymi punktami tej książki.

Niepokojąca i mroczna atmosfera sprawia za to, że można poczuć się nieswojo. Przerażające tajemnice też odgrywają w tej opowieści ważną rolę i nie są one przypadkowe. Zostały również poruszone przez autora ważne tematy dodające fabule głębi. Zadbał on przy tym o charakterystyczne postacie, które chociaż są odmienne, to doskonale ze sobą współgrają. Każdy element spełnia swoje zadanie i zostały one umiejętnie połączone. Rezultatem jest kryminał wyróżniający się w swoim gatunku. Wiele razy potrafi pobudzić emocje i przy okazji można się zastanowić nad niektórymi istotnymi zagadnieniami. Stanowi to o jego sile i nietuzinkowości.

Warto przeczytać powieść “Rana” i wyrobić sobie własne zdanie

Zdecydowanie jest to intrygująca i oryginalna książka, którą dobrze jest się zainteresować. Kolejnym atutem jest styl pisania i sposób przedstawienia wydarzeń. Właściwie od samego początku Wojciech Chmielarz prowadzi czytelnika przez kolejne strony tak, żeby uwaga sama podążała za akcją. Można zapomnieć o braku zainteresowania czy monotonii. Należy się za to przygotować na prawdziwy wstrząs. Skończy się on dopiero wraz z ostatnią stroną.